Koncertowa jesień w Trójmieście

Na dobry początek dnia zdjęcie ze słonecznego dziś Sopotu ! Miła odmiana po wczorajszym okropnym, zimnym i deszczowym czwartku !

IMG-20140716-00118kkk

Przed nami ostatni weekend września.. mimo, że uczniowie już od prawie miesiąca nie mają wakacji, to jeszcze dla niektórych jest to ostatni moment na wakacyjny relaks. Studenci bowiem zaczynają kolejny rok akademicki, a w pracach kończą się ostatnie dni urlopowe…

Czas powrócić do codziennych obowiązków z ogromną siłą i energią do działania ! W końcu za nie całe 9 miesięcy znów będą wakacje ! 😉

Aby ożywić tą ponurą aurę za oknem, Trójmiasto przygotowało szereg imprez – aby nie popaść w jesienną depresję 😉 Koncerty, wystawy – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Poniżej, niektóre  proponowanych przez nas imprez. Gdzie, kiedy, za ile? Te i inne odpowiedzi odnajdziecie właśnie tu.

Hoop Likes Festival – Festiwal Gwiazd Internetu; 26-27.09.2014; AMBE EXPO

Hoop Likes Festival to wyjątkowe wydarzenie multimedialne i interaktywne. W realnej rzeczywistości wystąpią gwiazdy, które znane są z ekranów komputerów: b(v)logerzy, youtuberzy i muzycy, którzy jako główne miejsce swojej aktywności wybrali internetową sieć. Będzie można ich spotkać, poznać, na żywo wejść w interakcje. Bilety w cenach 49 zł. Więcej informacji tu.

Festiwal Szekspirowski; 27.09 – 5.10.2014; GDAŃSKI TEATR SZEKSPIROWSKI, TEATR WYBRZEŻE

Gdański Festiwal Szekspirowski jest wiodącą tego typu imprezą w Europie. Jego historia sięga roku 1993, kiedy to po raz pierwszy odbyły się Gdańskie Dni Szekspirowskie. Gdański Festiwal Szekspirowski stał się inicjatorem Europejskiej Sieci Festiwali Szekspirowskich, w której skład wchodzą Festiwale Szekspirowskie z Polski, Rumunii, Węgier, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czech i Armenii. Siedziba sieci znajduje się właśnie w Gdańsku. więcej informacji tu.

Chris Botti; 30.09.2014 godz. 20.00; ARENA GDYNIA

W 2012 roku ukazała się ostatnia płyta solowa muzyka – „Impressions”. Na „Impressions” Botti sięgnął po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki, które niegdyś przekonały go o istocie strony melodycznej kompozycji muzycznych, a także przeboje wszechczasów, takie jak „What A Wonderful World”, „Summertime” czy „Over the Rainbow”. Album to również efekt rozmów, które Botti odbył z fanami podczas ostatnich tras koncertowych oraz  wypadkowa licznych inspiracji z różnych kultur. Płyta została doceniona zarówno przez fanów jak i krytyków, w efekcie czego zdobyła statuetkę Grammy w kategorii „Best Pop Instrumental Album”. więcej informacji tu. 

Sopot Jazz Festival; 8-12.10.2014; SOPOT

Sopot Jazz Festival 2014 to tym razem aż pięć dni fantastycznej, oryginalnej muzyki, premierowych i zainicjowanych przez festiwal projektów oraz intrygujących twórców wielu narodowości, którzy zaprezentują się w mocno zróżnicowanych konfiguracjach – od solo aż po big band! Bilety w cenach 20-75 zł. więcej informacji tu.

„Cztery Pory Roku”; 12.10.2014 godz. 16.00; OPERA LEŚNA

Podczas koncertu „Cztery pory roku” będą Państwo mieli okazję usłyszeć światowej klasy skrzypaczkę, laureatkę m.in. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henri Marteau – Rebekkę Hartmann. Bilety w cenach 10 – 20 zł. więcej informacji tu. 

Dżem Akustycznie; 18.10.2014 godz. 18.00; FILHARMONIA BAŁTYCKA

Jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny rockowo-bluesowej, zagra swoje największe hity! „Skazany na bluesa”, „Wehikuł czasu”, „Whisky”, „Sen o Wiktorii”, „Czerwony jak cegła”, „Lunatycy” i wiele innych! Bilety w cenach 65-135 zł. więcej informacji tu.

Budka Suflera – „A po nocy przychodzi dzień…” 11.10.2014 godz. 19:00; ERGO ARENA

To będzie najważniejsza trasa koncertowa 2014 roku. Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Sopot, Wrocław i 17 innych miast. Będzie to też ostatnia szansa posłuchania Budki Suflera na żywo. Po 40 latach obecności na scenie, koncertami „A po nocy przychodzi dzień”, zespół na zawsze żegna się z publicznością. Bilety w cenach 60-120 zł. więcej informacji tu.

Jezioro Łabędzie; 3.11.2014 godz. 19.30; TEATR MUZYCZNY – DUŻA SCENA

Jezioro Łąbędzie – jest jednym z najbardziej popularnych baletów i należy do międzynarodowego standardu klasycznego baletu. Od ponad stu lat przyciąga publiczność jak magnes swoją niesamowitością, błyskotliwością w połączeniu z ponadczasową muzyką Czajkowskiego. Jest niepodważalnie fenomenem sztuki baletowej. Dzięki choreografom M. Petipy i L. Iwanowa zyskał sukces od dnia premiery w 1895 roku w Teatrze Maryjskim w Petersburgu, który trwa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Bilety w cenach 90 – 140 zł. więcej informacji tu.

Gdańska Jesień Pianistyczna; 14-21.11.2014; FILHARMONIA BAŁTYCKA

To już kolejna edycja festiwalu. Harmonogram i program znajdziecie tu.

Koncert & Kabaret – BAJM i Kabaret Neo-Nówka; 15.11.2014 godz. 20.00; ERGO ARENA

„Pielgrzymka do miejsc śmiesznych” – to tytuł najnowszego program Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem wrocławianie zabierają widzów we wspólną podróż do  miejsc, w których nic nie jest takie jakie powinno. W tym programie  Neo-Nówka stara się zaskoczyć widza nową i czasami zaskakującą formą  prezentowanych skeczy. Spoiwem spektaklu są przedstawiciele różnych grup  społecznych, którzy razem z widzami wędrują w poszukiwaniu celu swojej  podróży. W programie zobaczycie wyraziste postacie, kąśliwe puenty i charakterystyczny dla Neo-Nówki pazur. Nie zabraknie również, do czego Neo-Nówka zdążyła już widzów przyzwyczaić, autorskich piosenek i muzyki na żywo. Jak mawiają znawcy tematu: „Tego jeszcze nie grali”. To po prostu  trzeba zobaczyć.

Beata i Bajm – wyjątkowy i niezapomniany koncert z okazji 35 lecia Beaty i Bajm. Dwugodzinny koncert, w którym pierwsza godzina będzie  nastrojowa, zespół Bajm zagra akustycznie.  Beata wykona między innymi utwory, które z różnych powodów nie były jeszcze prezentowane publicznie. Druga godzina będzie bardzo energetyczna. Usłyszymy największe hity i kilka niespodzianek. Bilety w cenach 60 – 130 zł. więcej informacji tu.

NARRACJE; 15-16.11.2014; GDAŃSK WRZESZCZ

To już kolejna edycja festiwalu. Harmonogram i program znajdziecie tu.

Disney On Ice: Magiczny Świat Lodu; 21-23.11.2014 godz. 18.30; ERGO ARENA

„Magiczny Świat Lodu”, widowisko wyprodukowane przez Feld Entertainment i promowane przez Alter Art, to magiczna mieszanka iście królewskiej zabawy – historii kochanych przez publiczność dzielnych bohaterek Disneya oraz żywiołowej choreografii, która sprawi, że widzowie będą tańczyć, śpiewać i kibicować swoim ukochanym postaciom z filmów Disneya w ich przygodach. Mickey i Minnie prowadzą małych i dużych miłośników Disneya przez piękną krainę, w której spotykają m. in. Sebastiana i córki Trytona – bohaterów „Małej Syrenki”, głośnych oprychów z „Zaplątanych” i zaklętych w przedmioty służących z „Pięknej i Bestii”. Bilety w cenach 55 – 120 zł. więcej informacji tu. 

Golec uOrkiestra; 24.11.2014 godz. 19.00; FILHARMONIA BAŁTYCKA

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów. Bilety w cenach 80-140 zł. więcej informacji tu.

Kombii – „Jak Pierwszy Raz” 28.11.2014; GDYNIA ARENA

Podczas występów na terenie całej Polski muzycy zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty „Wszystko jest jak pierwszy raz”, która w sklepach ukazała się 6 maja 2014 r. W programie koncertu na pewno pojawi się piosenka „Jak pierwszy raz” oraz kolejny singiel promujący album „Za Sobą”. Oczywiście nie zabraknie największych przebojów zespołu. więcej informacji tu.

Koncert Muzyki Filmowej; 30.11.2014 godz. 17.00; ERGO ARENA

30 listopada w ERGO ARENIE zabrzmi jedyny w Trójmieście koncert muzyki filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają najsłynniejsze kompozycje do takich filmów jak „Gladiator”, „Incepcja”, „Batman: Mroczny Rycerz”, „Pearl Harbor” oraz „Piraci z Karaibów”.

Koncert wypełni w większości muzyka Hansa Zimmera, który zasłynął jako autor muzyki do „Gladiatora” – w trakcie koncertu wykonane zostaną trzy suity z tego filmu. W programie koncertu nie zabraknie muzyki również innych autorów: Johna Williamsa z filmu „Patriota”, „Ostatni Mohikanin” Trevora Jonesa, „Casino Royale” Davida Arnolda oraz „Władca Pierścieni” Howarda Shore’a.

Utwory wykonywane na żywo przez chór i orkiestrę ilustrować będzie projekcja fragmentów filmów i slajdów na ekranie kinowym. Bilety w cenach 59-169 zł. więcej informacji tu.

IMPREZY W KLUBACH

* ATLANTIC GDYNIA: MROZU (3.10.2014), SYLWIA GRZESZCZAK (5.10.2014); KAYAH (12.10.2014) sprawdź tu.

* SCENA SOPOT: LEMON (24.10.2014), AFROMENTAL (8.11.2014), KUKIZ I PIERSI (14.11.2014) sprawdź tu.

* KLUB UCHO GDYNIA: HAPPYSAD (11.10.2014), COMA (13.11.2014), T.LOVE (22.11.2014) sprawdź tu.

Źródło: Ergo Arena, Atlantic Gdynia, Opera Leśna,  Trójmiasto.pl. , Arena Gdynia