Soleil

Soleil Boutique H nie jest hotelem ani innym obiektem hotelarskim w rozumieniu ustawy z dnia 29.08.1997 r. o usługach turystycznych .

Hotele butikowe…..

Pierwsze hotele butikowe powstały w latach 80 XX wieku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Otwarty w 1981 roku Blakes Hotel w Londynie szybko zyskał stałych klientów i razem z Hotelem Bedford z San Francisco zapoczątkował rozwój idei hoteli butikowych na świecie.

Zgodnie z definicją anglosaską są to obiekty posiadające od kilku do kilkunastu pokoi, zlokalizowane w centrum miasta, często w zabytkowych kamienicach. Do cech charakterystycznych tych obiektów należą niespotykane rozwiązania architektoniczne, dbałość o szczegóły oraz kameralna atmosfera pozwalająca Gościom „czuć się jak w domu”. Grupą docelową są osoby ceniące sobie kameralną atmosferę, spokój i elegancję, dla których ważny jest wysoki standard i oryginalność.

W Polsce powstaje coraz więcej hoteli butikowych, a wśród nich prawdziwy skarb jakim jest Soleil Boutique H.

Soleil Boutique H czaruje designem

Wielkie hotelowe marki, takie jak Hilton, Sheraton, Radisson, czy Sofitel znają wszyscy. Mało kto natomiast wie, że na rynku skutecznie z nimi konkurują nieduże, designerskie obiekty  świadczące usługi hotelarskie zwane butikowymi. Wyjątkowy wystrój wnętrz, ciekawa lokalizacja, niekonwencjonalne podejście do oferty noclegowej oraz klimat intymnego luksusu – to wszystko jest typowe dla butikowych miejsc noclegowych. Takie miejsca mamy też w Trójmieście.

Klasy boutique często projektowane są przez znanych designerów, wnętrza urządzone są bardzo starannie z wielką dbałością o szczegóły, pokoje często wyposażone są w meble z innej epoki, dzieła sztuki lub bardzo atrakcyjne designerskie detale. Obiekty butikowe są zwykle mniejsze niż tradycyjne hotele sieciowe, mają od kilku do kilkudziesięciu pokoi, chociaż są od tej reguły wyjątki, np. zaprojektowany przez Philipa Starcka nowojorski Paramount- najsłynniejszy butikowy hotel na świecie – ma aż 600 pokoi.

Pokój Chambre Platine w Soleil Boutique Hôtel

Pokój Chambre Platine w Soleil Boutique

 

W Trójmieście najsłynniejszy jest Soleil Boutique H . Zlokalizowany jest w samym sercu Sopotu blisko największych atrakcji miasta. Wnętrza zaprojektowane zostały przez doskonałych architektów, malarzy i rzeźbiarzy. Widać w nich smak i dbałość o każdy, najmniejszy nawet szczegół. Wszystkie apartamenty są połączeniem klasycznej elegancji oraz nowoczesnego, miejskiego stylu. Każdy pokój jest zaprojektowany w innym klimacie.

Stylowe meble, szlachetne tkaniny, miękkie dywany łączą się z nowoczesnym wyposażeniem pokoju. Pokoje zostały nazwane od kolorów, które dominują we wnętrzach. Niepowtarzalna atmosfera, wyrafinowane, gustowne wnętrza, komfortowe łóżka, delikatna pościel z egipskiej bawełny, puszyste, grube ręczniki, szlafroki, świeże kwiaty, doskonały stereo sound system – wszystko to sprzyja wypoczynkowi w kameralnej atmosferze przy delikatnych dźwiękach starannie dobranej muzyki. Nic zatem dziwnego, że piękny, luksusowy Soleil Boutique H  jest prawdziwą perełką na turystycznej mapie Polski.

Do lektury całego artykułu zapraszamy na stronę:
http://deluxe.trojmiasto.pl/Butikowe-hotele-czaruja-designem-n52799.html